Käisin Saku 100 sõitmas

IMG_5388

[Andrus blogib]: Polegi ammu midagi blogisse kirjutanud. Vaatasin Stravast järgi, et viimane võistlus oli Haanja 100 miilisõit, mille ka sisuliselt katkestasin, sest külmetushaigus ei võimaldanud 100 miili ära sõita. Õnneks sain 100km täis ja sain ikka aja kirja.

Esialgu polnud plaanis Saku 100-l sõita, aga kuna Tamur arvas, et äkki õnnestub see aasta mahumeistrite tiitel kätte saada, siis otsustasin ka oma panuse üritusse panna. Võistlusnädalal korraldasime klubiga rajatutvustuse ning peale seda oli lõplik otsus, et sõidan. Mulle selle aasta rada meeldis. Viimasel hetkel otsustas ka Liina ennast sinna peale regada.

Võistlushommikul ei läinud mitte midagi alla. Nagu ikka, pole varajased ärkamised ja sama varjased hommikusöögid minu teema. Läbi häda sõin valmis tõstetud pudru ära. Kell 9.00, kui võistluskeskusse jõudsime käis seal juba paras sebimine. Võtsime Liinaga numbrid välja ja kell 9.30 tegime klubilistega ühispildi ning 10 minutit enne starti läksime stardirivi lõppu. Kui start anti, siis ega mingit rapsimist ei olnud. Esimeste kilomeetritega sai mõõdukalt ettepoole sõidetud, aga singlile pöörates oli kohe pikem paus. Ma ei teagi, kui palju sinna aega kulus, aga üks jagu küll. Esimese ringi sõitsin Tarmoga, meist eespool läks Egon vaikselt oma teed.

IMG_1526

Ega singlitel polnud ka erilist võimalust möödasõite teha ja nii me tiksusime üpris suures pundis sellises tempos, mille eesõitjad peale panid. Peale “Lenduri singlit” panime Tarmoga rauad paremale ja pressisime läbi võpsiku ennast vaikselt ette. Ega midagi erilist sellest ringist meelde ei jäänudki. Rada oli mõnus, kuiv, seltskond viisakas ja tempo mõõdukas. Mingi hetk tuli tagant Tan ja esimese ringi lõpetasime koos. TP-s sõin natuke ja teisele ringile läksime kolmekesi. Kohe alguses tundsin, et Tarmo ja Taneli tempo pole see, millega ma sõita tahan ja lasin nad eest ära. Teise ringi rockgardenil sain tunda esimesi krampe. Hea, et seal kivide otsas risu ei pannud. Peale seda tegin ka otsuse, et sõidan siiski 3 ringi, mitte 6 ringi nagu ma enne starti suure suuga lubasin.

Kolmanda ringi sõitsin koos Jürgeniga, kuigi ta pani alguses eest minema oli ta terve aeg silmapiiril. Terve kolmanda ringil kimbutasid krambid ja ega erilist sõidu isu ka enam polnud. Kui ikka trenni pole teinud, siis pole ka mingit lootust võistlustel normaalselt sõita. Ringi lõpuks olime Jürgeniga koos ning tagant tuli Tamur nagu hagejas. Enne pommikauku oli Tamur sisuliselt meile kuklasse hingamas, aga natuke peale seda oli ta tagant kadunud. Korra mõtlesin, et äkki krt pani risu pommiaugus… (õnneks seda ei juhtunud, tal oli kett maha tulnud). Finishisse jõudes võtsin kohe numbri maha, et keegi ei hakkaks mind ümber veenma, et ma kõik ringid ära sõidaks 😀

IMG_6250

Ülejäänud päeva istusin finitos ja elasin teistele kaasa. Kui Liina oma kolmanda ringi lõpetas oli kohe kuidagi eriti hea tunne, et ta oma olematu treeningmahu pealt Saku 100-l oma debüüdi tegi. Pole just kõige kergem sõit, kus võidussõitu teha. Kokkuvõttes oli mõnus päev ning päev lõpuks saime klubide arvestuses mahumeistrite tiitli kätte. Väga uhke tunne on kõikide üle, kes oma panuse tiitli saamiseks, tegid. Rajal oli 21 Sportlove klubiliiget, selle eest aplaus Tamurile, kes võistluseelselt asja (tiitli jahtimist) südamega orgunnis 🙂

No Comments

Post a Comment